Black Friday, neboli Černý pátek 2018, v České republice

V USA se Black Friday (Černý pátek 2018) koná už od roku 1966, vždy den po Dnu díkuvzdání. Jak to všechno začalo? V té době byla většina obchodů ve ztrátě – v červených číslech.  Po Dnu díkůvzdání následují volné dny a právě toho obchodníci využili. Masivní snížení cen, slevy, doprodeje. Úklid skladů a likvidace zásob. Zboží se z obchodů vyprodalo během několika okamžiků. Obchody se tak dostaly do zisku, a tedy do černých čísel. Den díkůvzdání je v USA vždy čtvrtý čtvrtek v listopadu, tudíž Black Friday je vždy čtvrtý pátek v listopadu.

 

Black Friday zahájila v Česku společnost Apple v roce 2011. Černý pátek tedy zakotvil i v Česku.  Postupně se k Black Friday přidávaly další firmy, značky, obchody a zejména e-shopy. Black Friday je vítanou příležitostí pro ty, kteří čekají na slevové akce na své vyhlédnuté zboží. Mobilní telefony, televizory, počítače, notebooky, domácí spotřebiče, kávovary, pomocníci do domácností i na zahradu, hračky, hodinky, parfumerie. Poslední dobou stále více žádaná chytrá elektronika, zábavní konsole ale i retro gramofony a hrací boxy.

 

Černý pátek  je zkrátka svátkem slev a výprodejů. Slevy nejsou obvyklých 10% nebo 20%. Na Black Friday dosahují slevy minimálně 30%, 40%, 50%. V některých případech může sleva dosáhnout až 80%. Takže když si chceme pořídit něco, co zrovna nezapadá svojí cenou do našeho běžného rozpočtu, je Black Friday, neboli Černý pátek, tím pravým dnem pro nás.

Ani letos, kdy Black Friday 2018 připadne na 23. listopadu, už nemusíme běhat s nákupní taškou po obchodech. Je tu pro vás black friday  Vše z pohodlí vašeho domova! Černý pátek na jednom místě! Oblíbené značky jako Samsung, Sony, Apple, Elektrolux, AEG, Husqvarna, Bosch, Adidas, Diesel, HP, Canon, Whirlpool a další.

 

Někoho možná překvapí, že do Black Friday se zapojí i výrobci pracích a čistících prostředků, aviváží, dětských plenek, osobní hygieny a přípravků péče o tělo. Můžeme tak koupit kvalitu značek jako Somat, Persil, Silan, Veet, Pampers – vše za neuvěřitelně výhodné ceny. 23. listopad se blíží!

  1. listopad 2018 je Black Friday (Černý pátek 2018) – den výhodných nákupů, slev a výprodejů. Černý pátek je den příležitostí.