Black Friday Amazon 2018 v České republice

Black Friday Amazon: V roce 1994 založil Jeff Bezos v americkém Seattlu firmu zabývající se prodejem knih na internetu. V roce 1995 spustil on-line obchod. Postupem času se nabídka on-line obchodu rozrostla o další položky. Hudba na CD, filmy na DVD, elektronika, počítače, software, počítačové hry, vybavení domácnosti, potřeby pro zahradu, pomocníky do kuchyně i dárkové předměty. Dobrý nápad v pravý čas a správná strategie udělala z firmy Amazon jeden z největších on-line obchodů v USA.  Už v roce 1997 vstoupil Amazon.com na burzu. Předpovědi, že vstup na burzu bude pro firmu ze Seattlu příliš velké sousto, se nevyplnily. Amazon.com i nadále rostl a stal se celosvětovou firmou. Vznikly pobočky Amazon.co.uk  Amazon.de, Amazon.ca, Amazon.fr a další.

Black Friday Amazon v České republice

Velké množství nabízeného zboží, spolu s obrovskou návštěvností on-line obchodů Amazon, vyžadovalo vybudovat velké sklady a logistiku. (V roce 2007 se pohybovala denní návštěvnost na www.Amazon.com těsně pod 2 milióny návštěvníků!) Nízká cena a včasné dodání je dobrým základem, úspěšného e-shopu. Rychle se rozvíjející odvětví vyžadovalo odpovídající reakce a řešení a Amazon si stále udržoval vedoucí postavení v on-line nakupování.

V roce 2007 představil Amazon čtečku Kindle umožňující čtení digitalizovaných dokumentů. Nakupování knih nebylo nikdy jednodušší. Po zaplacení se digitální kniha nahraje do zařízení Kindle automaticky.

Black Friday Amazon

Do Česka dorazil Amazon na konci roku 2017. Mohl tak ještě nabídnout zboží se slevou do akce Black Friday 2017. Tedy v roce 2017 se v Česku poprvé konal Černý pátek na Amazon.cz (Black Friday Amazon).

 

Vzhledem k tomu, že společnost  Black Friday Amazon disponuje velkou sítí skladů a logistických center po celém světě, má co do Black Friday 2018 (Černý pátek) nabídnout. Pestrost a rozmanitost zboží je zaručena celou sítí vzájemně propojených poboček. Můžeme vybírat a nakupovat z kategorií: Amazon music, knihy, filmy, hudba, elektronika, počítače, spotřebiče do domácnosti, kuchyně, nářadí, nádobí, domácí mazlíčci, zdraví a krása, automobil, motorka, dílna a další. A pozor – v nabídce jsou i vinylové desky! Uvidíme,čím nás Amazon.cz na Black Friday 2018 překvapí, ale určitě je  na co se těšit. Černý pátek letos připadá na 23. listopad.