Černý pátek 2017 – Na co se máme těšit?

Černý Pátek 2017

Polehoučku Black Friday Česko 2017 nebo Černý Pátek 2017 dosahuje větších rozměrů a čím dále více lidi vyhlíží 24. listopad, v očekávání nabídek zúčastněných obchodů.

V minulých letech to byli muži, kteří projevovali větší zájem o Černý Pátek 2017, ale letos to byly ženy, které více vyhledávaly zboží.

Muži mají zájem především o elektroniku, domácí elektrospotřebiče a sportovní artikly.

Ženy se více zajímají o oblečení, obuv, dětské oblečení, dětské hračky, výrobky pro domácnost, parfémy, kosmetiku a dovolené.

Určitě všechny budou spokojení s nabídkou, jelikož na Black Friday Maďarsko 2017 se zaregistrovaly obchody všech výše uvedených kategoriích a z dalších kategorií.

 

Černý Pátek 2017 – Na co se máme těšit?

S jistotou se můžete těšit na velké slevy. S nejvyšší pravděpodobnosti většina slev bude v rozsahu 20% – 50%, ale můžou nastat výjimky 90% slev, nebo žádné slevy.

Obvykle, slevy jsou závislé na obchodní marži pro dané výrobky, a na Černý Pátek 2017 bude to samé. To znamená, že můžeme očekávat slevy ve výši 50% na obuv a oblečení ale na elektroniku slevy budou nižší.

Když se podíváme na slevy v USA, v Kanadě a UK můžeme vidět stejnou marketingovou strategii. Většina zúčastněných obchodů vyhlásí slevy jen pro určité top výrobky, pro přitahování zákazníků a navíc velké slevy jsou aplikované na přebalované výrobky nebo pro starší modely.

Seznam obchodů zaregistrovaných doposavad na BF Česko 2017 nebo Černý Pátek 2017:

Alza.cz, Mall.cz, ElectroWorld.cz, Datart.cz, iStyle.cz.

Black Friday Alza.cz

Source: www.Alza.cz

Nejhledanější výrobky ze strany kupujících jsou:

Mobilní telefony: iPhone X, iPhone 8, Huawei P9 si Huawei P9 Lite, Huawei Y5II, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S8 a Samsung Galaxy A5 2017.

Černý Pátek 2017

Source: www.datart.cz

Televizory:

TV Samsung 32 “LED UE32J4000 HD Ready 80cm

Samsung 50 “LED TV 50MU6172 ​​Smart TV 4K 123cm

TV 43 “LED UE43MU6172 ​​Smart TV 4K 108cm

Tablety: iPad Pro 10.9”, iPad 12.9″ Pro, iPad 9.7”, 7.9” 128GB iPad mini, Samsung Galaxy Tab A 2016

Velké domácí spotřebiče: Vestavené ledničky, ledničky No Frost, dvoudvéřové ledničky, elektrické plotny, elektrické sporáky, pračky a myčky na nádobí.

Malé domácí spotřebiče: vysavače a žehličky.

 

Rady pro nakupování na Černý Pátek 2017:

 Musíš vzít v potaz následující rady, když chceš mít jistotu, že jsi koupil to, co si chtěl za nejlepší cenu:

  1. Proveď research včas. Zbývají jen málo dni do BF Česko 2017. To znamená, že musíš prověřit vývoj ceny požadovaného výrobku. Zároveň si musíš přečíst nějaké reference před zakoupením výrobku.
  2. Zapiš se do newsletter. Pro informování v reálném čase, máš možnost zápisu do našeho newsletter.
  3. Použij WISHLIST. V Černý Pátek výrobky mizí rychle ze zásob, není nutné ztrácet čas vyhledáváním požadovaných výrobků. Ulož si výrobky do Wishlist a jdi rovnou na dokončení objednávky, v případě, že poskytnutá sleva tě oslovila.
  4. Nastav si alarm. Objednávky online má růstající tendenci rok od roku, tzn., že musíš být připravený v okamžiku, kdy nastanou slevy. Zůstaň vzhůru do půlnoci anebo nastav si budíka brzy ráno, abys mohl využít nejlepší nabídky.
  5. Porovnej ceny. Nejjednodušší způsob je využit cenový komparátor. Tímto způsobem ušetříš mnoho času a navíc můžeš být jistý, že si našel nejlepší cenu. Nezapomínej na cenu za dopravu. Některé obchody mají dobré ceny, ale neposkytují dopravu zdarma.

Co je Black Friday nebo Černý Pátek 2017?

Black Friday nebo Černý Pátek se zrodil jako americká tradice a odehrává se každým rokem druhý den po Dni Díkuvzdání. V tento den zúčastněné obchody poskytují velké slevy a zákazníci začínají nakupovat na Vánoce.

 

Proč má název Black Friday nebo Černý Pátek?

To nikdo neví s jistotou, ale všechny cesty vedou k účetním dokladům těchto obchodů. Obvykle obchody si zapisovaly zisk s černou barvou a ztráty s červenou barvou. Na základě první události Black Friday v roce 1962, obchody přešly od červené barvy (ztráty) na černou barvu (zisk) a takto tento den zůstal v paměti jako Black Friday.

 

Před nakupováním na Black Friday 2017 Česko, musíš znát svá práva

Na základě platné legislativy týkající se nakupování online, máš právo vrátit zakoupený výrobek. Můžeš si přečíst práva spotřebitele ZDE.